Перші підсумки роботи СЕА РП

 10 Марта 2016

Реєстрація, відкриття рахунків, заявка на поповнення

За інформацією Державної казначейської служби, розміщеної на урядовому порталі, 1 березня 2016 року 1863-м платникам акцизного податку з реалізації пального, внесеним напередодні до Реєстру платників акцизного податку з реалізації пального, відкрито окремі рахунки в системі електронного адміністрування реалізації пального (далі СЕА РП).

ДФСУ інформує, що повідомлення за формою J/F1490802 про відкриття окремих рахунків буде надіслано таким платникам акцизного податку з реалізації пального протягом операційного дня після отримання інформації від Державної казначейської служби України.

Нагадаємо, що вказані рахунки призначені для перерахування на них платником акцизного податку з власного поточного рахунку коштів у сумі акцизного податку, на яку платник може подати заявку на поповнення/коригування обсягу залишків пального, у межах яких він має право здійснювати реалізацію такого пального за умови реєстрації акцизних накладних та/або розрахунків коригування до них в Єдиному реєстрі акцизних накладних (ЄРАН).

До речі, нещодавно на офіційному порталі ДФСУ було розміщено повідомлення про відкриття рахунків для зарахування надходжень акцизного податку з реалізації пального за кодами бюджетної класифікації КБК 14021900, КБК 14031900 «Пальне».

Звертаємо увагу платників, що заявка як на поповнення, так і на коригування обсягу залишку пального оформляється документом за формою J/F0209701, у якій проставляється відповідна відмітка – «Основна» або «Коригуюча» (детально про заявку можна прочитати у п. 35 Порядку електронного адміністрування реалізації пального.

Важливо правильно вказати у заявці курс НБУ на 1 число кварталу, у якому здійснюється реалізація пального, оскільки у разі помилки заявку буде відхилено.

Акт інвентаризації пального

Нагадуємо реалізаторам пального, що згідно із п. 9 підрозділу 5 розділу ХХ Податкового кодексу , не пізніше 20 березня 2016 року необхідно надіслати до ДФСУ акт інвентаризації пального у електронному вигляді. Акт складається одноразово станом на 00.00 годин 1 березня 2016 року, у ньому відображаються залишки пального на кожному з об’єктів у розрізі кодів УКТ ЗЕД та обсяги пального за кожним із УКТ ЗЕД в цілому по підприємству. Прослідкуйте, щоб обсяги пального, внесені до таблиці 1 акту інвентаризації, відповідали даним таблиці 2.

Радимо відповідально поставитись до проведення інвентаризації та оформлення акту, оскільки обсяги пального, зазначені в акті інвентаризації, будуть одноразово враховані у формулі, визначеній п.232.3 ПКУ, як обсяг, на який платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та розрахунки коригування у СЕА РП.

Акцизні накладні та розрахунки коригування

У березні 2016 року вихідні акцизні накладні/розрахунки коригування реєструватимуться без обмеження реєстраційним лімітом. Обмеження реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування лімітом обсягів, розрахованим за формулою, почне діяти з 1 квітня 2016 року.

Зазначимо що реєстрація акцизних накладних, розрахунків коригування у Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання. (п. 231.6 ПКУ).

Згідно Порядку ведення реєстру акцизних накладних, для реєстрації в Реєстрі акцизні накладні/розрахунки коригування надсилаються до ДФС в електронній формі відповідно до порядку подання податкових документів в електронному вигляді з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису уповноваженої особи у порядку, визначеному законодавством.

Акцизні накладні/розрахунки коригування надсилаються до ЕРАН протягом операційного дня. Важливим моментом є те, що операційний день для реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування у Реєстрі триває щодня з 8 до 19 години.


Розробники комп`ьютерної програми M.E.Doc створено окремий модуль Облік акцизного податку, що входить до складу ліцензії на "ЕДО з розширенними можливостями", для більш детального ознайомлення пропонуємо Вам переглянути відео ролики: 

Як створити Акцизну накладну
З 1 березня 2016 року в Україні починає діяти система електронного адміністрування реалізації пального. Така система передбачає запровадження акцизної накладної, як обов'язкового електронного документу, що складатиметься при здійсненні всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку.

Акт інвентаризації
Платник акцизного податку з реалізації пального зобов'язаний протягом 20 календарних днів, починаючи з 1 березня 2016 року, подати контролюючому органу Акт щодо обсягів залишку пального, в тому числі такого, яке належить такому платнику на правах власності.


Возврат к списку