Как зарегистрировать РК на налоговую накладную, которая на дату создания не нуждалась в регистрации?


Якщо платник податку після 1 січня 2015 року складає "Розрахунок коригуванн кількісних і вартісних показників" до податкової накладної, складеної до 1 січня 2015 року, на суму податку на додану вартість, що не перевищувала 10 тис. грн.та не підлягала реєстрації в ЄРПН, то такі розрахунок коригування та податкова накладна реєстрації в ЄРПН не підлягають. Тобто, Ви складаєте його в електронному вигляді, але не реєструєте.    

   У разі якщо платник податку після 1 січня 2015 року до податкової накладної, складеної до 1 січня 2015 року, на суму податку на додану вартість, що не перевищувала 10 тис. грн. та не підлягала реєстрації в ЄРПН, складає розрахунок коригування, і сума ПДВ після проведення коригування перевищує обсяг у 10 тис. грн. або містять коди УКТЗЕД, то такі розрахунок коригування та податкова накладна підлягають реєстрації в ЄРПН. При цьому в ЄРПН спочаткуреєструється податкова накладна, а після неї розрахунок коригування, який складається в електронній формі.

Як це зробити в програмі «M.E.Doc IS»?

1. Створіть податкову накладну. Увійдіть в Первинні документи → Реестр первинних документів, оберіть період створення Вашої податкової накладної, яка раніше не підлягала реєстрації.  

2. Заповніть податкову накладну.

3. Перевірьте на помилки: Наступні дії → Перевірити документ.

4. Відправте документи: Наступні дії → Відправити в ДФС. Документ автоматично підписується ЕЦП, шифрується та відразу відправляється в ДФС.

5. Перевірьте наявність відповідей: Наступні дії → Перевірити наявність відповідей або натисніть 

Отримаєте наступне повідомлення.

-

В повідомлені буде сказано, що Вам необхідно надати розрахунок коригування (РК) до податкової накладної та вказано час до якого необхідно це зробити.

6. Створіть РК до податкової накладної, у теперішньому періоді:

7. Заповніть РК. 

8. Перевірте на помилки на відправте на реєстрацію в ЄРПН: Наступні дії → Перевірити на помилки, Наступні дії → Відправити в ДФС. 

9. Прийміть повідомленні: Наступні дії → Перевірити наявність відповідей або натисніть .

В повідомлені сказано, що Ваша податкова накладна, що коригується очікує рішення, яке буде Вам надане після часу.

10. Прийміть повідомлення, натиснувши F9 або .

На цьому, реєстрація РК до податкової накладної, яка на дату створення не потребувала реєстрації закінчена!