Як заблокувати / відкликати сертифікат?


Блокування сертифіката

Блокуванням сертифіката є тимчасове припинення його дійсності на 90 календарних днів, протягом яких сертифікат можна відновити. У разі, якщо після закінчення терміну заявник не відновить дії сертифіката, він буде анульований.

Методи блокування сертифіката:
  • в паперовому вигляді - створивши заявку в системі «M.E.Doc». Для цього потрібно пройти в «Адміністрування» - «Сертифікати» - «Встановлені сертифікати» - на сертифікаті, який потрібно заблокувати натиснути правою кнопкою миші і вибрати з меню, що випадає «Заблокувати». Відкрилося заяву необхідно заповнити, роздрукувати, підписати і завірити печаткою підприємства. Заява в паперовому вигляді подати в центр сертифікації ключів;
  • в електронному вигляді - за аналогією з попереднім пунктом, тільки заяву необхідно відправити в центр сертифікації, як і звичайний звіт.
Для відновлення заблокованого сертифіката необхідно подати заяву встановленого зразка в центр сертифікації ключів.

Відкликання сертифікату

Відкликання сертифікату - дострокове припинення його дії. Відкликані сертифікати поновленню не підлягають

Методи відкликання сертифікату:
  • в паперовому вигляді - створивши заявку в системі «M.E.Doc». Для цього потрібно пройти в «Адміністрування» - «Сертифікати» - «Встановлені сертифікати» - на сертифікаті, який потрібно відкликати натиснути правою кнопкою миші і вибрати з меню, що випадає «Відкликати». Відкрилося заяву необхідно заповнити, роздрукувати, підписати і завірити печаткою підприємства. Заява в паперовому вигляді подати в центр сертифікації ключів;
  • в електронному вигляді - за аналогією з попереднім пунктом, тільки заяву необхідно відправити в центр сертифікації, як і звичайний звіт.